..

Brazilia, lăsată în beznă în Gabon: Probleme la inaugurarea arenei care va găzdui finala Cupei Africii

Gabonul a inaugurat arena care va găzdui finala Cupei Africii, Stade d’Angondje, din Libreville, printr-un amical de lux împotriva Braziliei, însă problemele nu au lipsit, notează antena3.ro.

De parcă starea deplorabilă a gazonului nu ar fi fost suficientă, starurile naţionalei Braziliei au avut şi surpriza neplăcută de a rămâne în beznă, după ce nocturna stadionului a căzut de două ori, motiv pentru care meciul a început cu o întârziere de aproximativ 20 de minute.

Sud-americanii nu au acuzat însă problemele apărute şi au câştigat fără să forţeze, scor 2-0, ambele goluri fiind marcate în prima repriză.

Mijlocaşul lui Tottenham, Sandro, a marcat primul său gol în tricoul naţionalei în minutul 12, pentru ca lazialul Hernanes să dubleze avantajul Braziliei cu zece minute înainte de pauză.