Dacia Chişinău a fost învinsă de SV Ried, scor 1-2

Echipa de fotbal Dacia Chişinău a pierdut miercuri, 26 ianuarie, partida amicală disputată în compania austriecilor de la SV Ried, scor 1-2, informează Moldfootball.com

Primii care au marcat au fost jucătorii de la Ried, minutul 67, dar echipa moldoveană a reuşit egalarea în minutul 75, prin Eric Sackey. Bucuria dacilor a durat puţin, austriecii au profitat de bâlbâielile din apărarea “lupilor” şi au marcat golul victoriei.

A fost cea de-a patra partidă de pregătire din cadrul cantonamentului desfăşurat în Antalya, Turcia şi a cincia din această lună. În primele patru au obţinut 2 remize (2-2 cu Zimbru, 1-1 cu Spartak Moscova), 1 victorie (1-0 cu Dinamo Moscova) şi o înfrângere (0-1 cu Sochi).

Următorul meci al dacilor va avea loc la data de 28 ianuarie cu echipa austriacă Rapid din Vienna.

sursa: jurnalsportiv.md