Scandal la Manchester City după înfrângerea cu Real Madrid. Hart: Nu poţi să pierzi în halul ăsta; Mancini: Hart să stea în poartă, numai eu critic echipa

O polemică s-a născut între portarul Joe Hart şi antrenorul Roberto Mancini, după ce echipa lor Manchester City a fost învinsă, marţi, pe Santiago Bernabeu, cu scorul de 3-2, de Real Madrid, după ce a condus cu scorul 2-1 în minutul 85.

“Nu poţi să ai 2-1 cu cinci minute înainte de final şi să pierzi meciul. Suntem toţi vinovaţi”, a declarat Hart după meci, informează BBC, citat de mediafax.ro

“Dacă e cineva care să critice echipa, acela sunt eu, nu Joe Hart. Joe Hart trebuie să stea în poartă. Eu sunt judecătorul, nu Joe Hart”, l-a pus la punct Mancini pe elevul său.

Formaţia Real Madrid a câştigat marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (0-0), meciul susţinut în compania echipei engleze Manchester City, în prima etapă a Grupei D a Ligii Campionilor. Real a revenit după ce a fost condusă de două ori. Oaspeţii au avut avantaj prin golurile marcate de Dzeko ’69 şi Kolarov ’85, Real egalând prin Marcelo ’76 şi Benzema ’87. Rezultatul final a fost stabilit de Cristiano Ronaldo ’90.