Artur Ioniță a jucat pentru Verona în remiza de la Cesena

Un nou duel pentru echipa lui Ioniță în Campionatul Italiei. Cesena și Verona s-au anihilat reciproc, scor 1-1 pe Stadio Dino Manuzzi, informează jurnal.md

Gazdele au deschis scorul după 22 de minute, când portughezul Hugo Almeida a prelungit pentru Defrel, iar francezul l-a învins pe portarul Rafael pentru 1-0.

Verona a ripostat imediat, însă lovitura de cap a lui Nene a trecut puțin pe lângă vinclu, în minutul 30. Atacantul oaspeților a mai trecut o dată pe lângă egalare la începutul reprizei secunde, dar Agliardi a fost la post.

Eforturile trupei lui Andrea Mandorlini au fost totuși răsplătite în minutul 77, când Juanito Gomez a marcat pentru 1-1. Argentinianul nu mai înscrisese de 12 partide în Serie A. Cascione putea aduce victoria pentru Cesena pe final, însă Rafael a reușit o paradă de senzație în cel de-al doilea minut de prelungiri.

Moldoveanul Artur Ioniță a disputat 64 de minute în acest meci, primind un cartonaș galben în minutul 10.